WordPress Şifresini Cpanel Üzerinden Değiştirmek

WordPress Şifresini Cpanel Üzerinden Değiştirmek

WordPress kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlardan biriside Wp-admin şifresini unutmaktır.

Wp-Admin şifresini nasıl değiştirebileceğinizi kolay yoldan sizler için anlattık.

1) Öncelikle cPanel‘inize giriş yapın ve ardından aşağıdaki resimde görüldüğü gibi phpmyadmin‘e tıklayarak kurulu olan tüm veritabanlarınıza erişim sağlayın.

Not: Cpanel’e ulaşmanız için siteadi.com/cpanel adresiyle ulaşabilirsiniz.

wordpress-admin-ekleme

 

2) Phpmyadmin’e girdikten sonra açılan ekranın sol kısmından adım 1’de öğrendiğiniz wordpress sitemizin kurulu olduğu veritabanı (database) ismine tıklamanız gerekli.

Tıkladıktan sonra prefix değerli wp_ ile başlayan bir çok tablo göreceksiniz.

wp-users-tablosu

3) Veritabanınızdan wp-user tablosuna tıklayarak detaylara geçiyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi kullanıcıya ait bilgilerin olduğu bölüm açıldı. İşaretlediğimiz butona tıklayarak, düzenleme yapmamız gerekiyor.

duzenle

4) User_pass alanında yazan bölümü değiştireceğiz. İlk olarak bu bağlantıya giderek, şifrenizi MD5 ile oluşturmanız gerekiyor.

sifre-bolumu

5) MD5 şifremizi oluşturduktan sonra, user_pass alanında yazanları silip oluşturduğumuz şifreyi yapıştırarak Git butonuna basıyoruz. İşte bu kadar! WordPress yönetici paneline gidebilir, yeni oluşturduğunuz şifreyle giriş yapabilirsiniz.

Not: phpMyAdmin üzerinde en son ulaştığımız alanda, kullanıcı adınızı da değiştirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir şifreleme olmadığından, kullanıcı adınızı direkt olarak yazdıktan sonra Git butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın