Neden Özgün İçerik Yazılmalı? Özgün İçeriğin Önemi

Neden Özgün İçerik Yazılmalı? Özgün İçeriğin Önemi

Özgün içerik nedir diye  soracak olursanız kısaca anlatalım ;

Özgün içerik  tamamen kendi düşüncelerimizle oluşturduğumuz yazılardır. Bu yazılar kesinlikle  bir yerden kopyala & yapıştır yapılarak alınan yazılar değildir. İçerikteki cümleler daha önce başka yerlerde kullanılmış olmamalı.

Belkide şuan aklınızda  internet te her türlü bilgi var nasıl olur da daha önce kimsenin yazmadığı bir konuyu bulup yazabilirim veya yazdığınız içerikteki cümlelerin daha önce internet te olup olmadığını nasıl anlarım  diğer adıyla   makale özgünlük testini  nasıl yaparım diye sorular geçmiş olabilir onlara da kısaca cevaplar verelim.

İnternetteki diğer yazılarla benzer içerik üretmemek için kendinize ait tasvirler veya farklı anlatış biçimleri oluşturun. Örnek vermek gerekirse mesela seo dersleri kategorisinde  konu yazmak istiyorsunuz şöyle bir cümle var farzedelim ” Seo  işlemleri  sitelerin google’de yükselmesi için yapılan çalışmalardır” bu cümleyi  özgünleştirmek sizin elinizde  biraz kendi düşüncelerinizi katarak şöyle çevirebiliriz ” Google sıralamalarında yükselmek için yapılan çalışmalara seo adı verilir” .

 

Yazdığınız makalelerin özgün olup olmadığını aşağıda verdiğimiz siteden kontrol edebilirsiniz.

http://smallseotools.com/plagiarism-checker/

 

Özgün İçerik Yazmanın Faydaları

Google  site yöneticilerini gerçek gazeteciliğe teşvik edip   makalede ve gelen yorumlarda  içeriklerin farklı görüşlere sahip  olmasını istemektedir bu sayede  gerçek bir haber  havası yaratıp  hem kendi açısından kimin içeriklere  emek  verip vakit ayırdığını anlayarak google dizininde  kaliteli bir site sıralaması yapmasına olanak sağlar ve hemde  sitelerde ziyaretcilerin daha fazla bilgi almasını hedefler.

 

Özgün içerikler her zaman sitenize fayda sağlayacaktır çünkü bir ziyaretci her sitede aynı içeriği görürse konu hakkında kısıtlı bilgiye sahip olmuş olur ve daha fazla bilgi alabilmek için farklı içerikle yazılmış makalelere yönelir.  Bu sırada  sitelerinde özgün içerik barındıran web sitelerinin değeri anlaşılır , böylece  hem okur  iyi bir bilgi edinmiş olur hemde site sahibi  sitesine  hit kazanmış olur. Tabiki de bu  google gözünde   olumlu bir işaret olacaktır. Google siteleri birbirinden ayırırken veya puanlarken içeriklere göre  değerlendirir  , buda google’ı diğer arama motorlarından ayıran en büyük yeteneklerinden biridir.

 

Özgün haberler bir sitenin kaliteli  olduğuna işarettir ve kaliteli siteler daima  ilk sayfalarda çıkarlar buda  bir diğer anlamda  ” Özgün yaz Hit kazan”  diye tabir edilmektedir.

One Response

  1. Yakup Yigit 12 Şubat 2017

Bir Cevap Yazın