Google’da İlk Sayfayı Hedefliyorsanız Bunlara Dikkat Edin.

Google’da İlk Sayfayı Hedefliyorsanız Bunlara Dikkat Edin.

Aramalarda ilk sayfada yerinizi edinmek çokta zor değil aslında. Düzenli çalışmak ve kaliteli ( özgün )  içerik girerek üst sıralarda yükselmek mümkündür. Fakat yaptığınız işin profesyonel tarafı olmalı, birde yeterince vaktiniz olmalı ve bu işe ciddi zaman ayırmalısınız.
Bu makalemde sizlere Google’da üst sıralara yükselme yöntemlerini başlıca anlatmaya çalışacağım. Olmazsa olmazlar hayatımızın her yerinde olduğu gibi “SEO” dediğimiz illette de var. Bu olmazsa olmazların ne olduğuna hep birlikte göz atalım ;
Anahtar kelimelerinizin analizini yapın ve rakiplerinizi ölçün-tartın;
Sıralamalarda yükselmek istediğiniz anahtar kelimeleri Google’da arama denediniz mi hiç?  Eğer denemediyseniz hemen okumayı bir kenara bırakın ve aramayı yapın. Eğer “haber” gibi “film” gibi “video” gibi rekabet gücü yüksek kelimelerde yükselmeyi düşünüyorsanız çok geniş kapsamlı bir içeriğe ve bilgi kaynağına ihtiyacınız olacaktır.
Rakiplerinizi geçmek ve kelimelerde üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, yapılan hataları gözden geçirip siz daha iyisini yapmak için çalışmalısınız.
Legal ve Dikkatli Olmalısınız !
Hep inandığım ve çok sevdiğim bir söz vardır; ” İstemek başarmanın yarısıdır.”  Siz yeterki isteyin, istedikten sonra yapamayacağınız hiç bir şey yoktur. Çalışmalarınızda doğru stratejilerle çalışmak ve doğruluğu kanıtlanmamış çalışmaları yapmamak sizi başarıya ulaştıracak etkenlerden birisidir.
İnternet üzerinden ücretli veya ücretsiz dağıtılan “PR Yükseltme Yazılımı , Alexa Programları” gibi saçma sapan yöntemlerle vaktinizi harcamamanızı öneririm. Ve asla yaptığınız işi oldu bittiye getirmeye çalışmayın, sabırlı olun ancak sabrederek başarıya ulaşabilirsiniz.
Güncel ve Özgün içeriklere Sahip Olun
Eğer ki yeteri kaynaklarınız olduğuna eminseniz veya yayın yaptığınız kategori (konu) hakkında yeteri kadar bilgiye sahipseniz makalemin bu kısmını hiç okumayı . Özgün içeriklere sahip olmanız sizi bir adım önde götürecektir.Google kopya içerikler barındırmayan, kendi içeriğini üreten web sitelerine her zaman öncelik tanımıştır ve üst sıralarda olmayı hak ettiğini düşünür. Özgünlük, özgünlük diyoruz ama başarıya ulaşmanıza yardımcı olan ve dikkate almanız gereken bir diğer unsur ise güncelliktir.
Güncel bir web sitesi sürekli yeniliğe açık ve aktif paylaşımlar olduğu için, yayınlarınız daha çok dikkate alınır ve bilmem kaç gün önce yayınlanmış makaleler yerine ziyaretçilerinizle yeni bilgiler paylaşmış olursunuz. Bu konularla ilgili Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti veren işletmelerden yardım alabilirsiniz. Hem ziyaretçi sayısına göre hem de özgün makalelerinize göre değerlendirilir, bu stratejiler doğrultusunda hak ettiğiniz yerin sahibi olacaksınız.
Link Çıkışları ve Reklamlar
Kaliteli ve doğru adreslerden alınmış olan link çıkışları sizi başarıya götürecek en önemli etkenlerden bir tanesidir. Link çıkışları ve reklamları sizinle aynı kategoride yarışan kaliteli sayfalardan sağlamak size ayrı bir değer sağlayacaktır. Bilenleriniz vardır belki. Konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlarımız için söyleyeyim; artık kaliteli link çıkışları almak için ‘PR’ değeri eskisi kadar önemli değil. Güncel ve özgün içerik üreten web siteler sizi daha yukarı taşır ve sıralamalarda yer edinmenizi sağlar.
Kaynak: Milliyet Blog

Bir Cevap Yazın